Podlahy a miestnosti

Ktorá podlaha sa najlepšie hodí do konkrétnych miestnosti?

Ak práve rekonštrujete svoje bývanie, určite oceníte zopár užitočných rád ohľadne podláh a jednotlivých miestnostiach vo vašom dome alebo byte. Je dôležité tieto informácie poznať lebo rekonštrukcia sama o sebe nie je lacná záležitosť a každá prípadná chyba vás môže v budúcnosti pri prípadných opravách vyjsť veľmi draho.

 

SPÁLŇA

 

V spálni sa najvyšší ohľad kladie na komfort. Podlaha by mala túto miestnosť udržiavať v zime teplú a v lete naopak chladnú, aby vašim nohám zaručila čo najväčšie pohodlie počas celého roka. To je dôvod prečo je najlepším riešením do spálne drevená podlaha, vinyl alebo koberec.

 

KÚPELŇA

 

Rozhodujúcimi faktormi pri výbere vhodnej podlahy do kúpeľne sú voda a vlhkosť. Je veľmi dôležité vybrať si vodotesnú a vode odolnú podlahu, ktorá sa jednoducho čistí. Preto sú v prípade kúpeľne dlažba a obklady tým najlepším variantom. I keď v súčastnosti sa mnohí výrobcovia predbiehajú v ponuke vode odolných vinylových a laminatových podláh vhodných aj do tých najvlhších miestností.

 

KUCHYŇA

 

Kuchyňa patrí k miestnostiam ktoré sa najrýchlejšie ušpinia. Je to najmä kvôli tomu, že táto miestnosť je ako pracovisko – dielňa pre kuchára, a preto každý jeden materiál, ktorý do kuchyne vyberiete by mal byt ľahko udržiavateľný a umývateľný. Z toho dôvodu sú najvhodnejšie podlahy do kuchyne laminát, dlažba alebo vinyl. Drevo je tiež jednou z možností, ale určite nie najvhodnejšou.

 

OBÝVACIA IZBA

 

Obývačka je miestnosťou, kde budete z pomedzi všetkých miestností tráviť najviacej času. Preto je dôraz na pohodlie faktorom číslom jedna. Najobľúbenejšie podlahy do tejto miestnosti sú laminát, drevo, vinyl alebo koberec. Všetky z nich sa jednoducho čistia a udržiavajú. Všetky z nich sa jednoducho čistia a udržiavajú. K neutrálnej podlahe v obývacej miestnosti aj jednoduchšie dopasujete moderný nábytok, napr. celú obývaciu stenu. Mnoho kúskov nielen do obývačky nájdete vo vyhľadávači nábytku a interiérových doplnkov – Biano. Filtrovať tu môžete podľa vlastných požiadaviek. 

 

DETSKÁ IZBA

 

Pri detskej izbe platia tie isté zásady ako pri obývačke. Tak isto je voľba podlahy v tejto miestnosti len otázkou komfortu a financií. Najzákladnejšie dva typy podláh, ktoré sa v detských používajú sú laminát alebo koberec. Vyššou kategóriou je vinyl alebo drevo.

 

Laminátové podlahy
Drevené podlahy
Vinylové podlahy