5 dôvodov, prečo si vybrať laminátové podlahy

Ak si nie ste istí, ktoré podlahy by ste si mali vybrať, výhody laminátu Vás zrejme presvedčia.

 

Nákladová efektívnosť

 

Ak sa chystáte pokryť podlahou veľkú plochu a máte obmedzený rozpočet, tak náklady na laminátovú podlahu sú relatívne prijateľné. Okrem výhodnej ceny laminát tiež ponúkajú v mnohých dekoroch aj vzhľad prírodného dreva.  Kvalita je taktiež fantastická, pretože laminát disponuje skvelou odolnosťou voči každodennému opotrebovaniu.

 

Jednoduchá inštalácia

 

Rýchlosť, ktorou sa dá laminátová podlaha nainštalovať je pôsobivá. Vďaka zaklikávaciemu systému dokáže takúto podlahu nainštalovať každý zručný domáci majster. Nie je potrebné používať akékoľvek klince alebo lepidlo. Podlaha sa cez jazýček a drážku jednoducho a pevne spojí. Výhodou je, že si montáž laminátových podláh nevyžaduje žiadne náročné prípravy. Dá sa na podložke položiť aj na pôvodnú podlahu. Laminátové podlahy sú viac ako vhodné na podlahové kúrenie a tiež ich je možné nainštalovať na schodiská, čím zachováte súdržný vzhľad v celom interiéri.

 

Flexibilita

 

Laminátová podlaha je schopná rozťahovať sa a zmršťovať sa pri zmenách tlaku a teploty. To znamená, že sa spoje neporušia a podlaha zostane v stabilnom stave dlhé roky.

 

Farebné možnosti

 

Laminátové podlahy disponujú širokou škálou farebných možností. Môžete si vybrať medzi dekormi takmer totožnými s prírodným drevom, dizajnové, rustikálne vzory ale tiež kamenné a keramické dekory v rôznych farebných odtieňoch.

 

Jednoduché čistenie

 

Laminátová podlaha nie je náročná na čistenie. Všetko čo potrebujete je metla a raz za čas vlhké pretretie handrou s čistiacim prostriedkom.

 

Laminátové podlahy
Drevené podlahy
Vinylové podlahy